Czym jest carpooling?

      Możliwość komentowania Czym jest carpooling? została wyłączona

Zapoznałeś się już z nowoczesnym, coraz bardziej popularnym systemem transportu, jakim jest carpooling? Działa to w taki sposób, aby upodobnić samochód osobowy do transportu zbiorowego. Kierowca może zaoferować wolne miejsca w swoim samochodzie do użytku innych ludzi zmierzających w to samo miejsce. W ten sposób zarówno kierowca, jak i dodatkowi pasażerowie zaoszczędzają pieniądze, paliwo i emisję gazów cieplarnianych. Carpooling to korzyść dla każdego – ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie transportu miejskiego i międzymiastowego.

Podobnym rozwiązaniem jest też auto na minuty, dostępne w każdym większym mieście. Podobnie jak carpooling, auto na minuty pozwala zaoszczędzić pieniądze dzięki temu, że nie zabieramy własnego samochodu z domu, dodając tym samym do ruchu ulicznego. Auto na minuty to wypożyczanie pojazdu na chwilę, dokładnie wtedy, kiedy potrzebujesz, do załatwienia ważnych spraw. Wiele osób w dużych miastach powoli rezygnuje z kupna własnego samochodu na rzecz takich rozwiązań – własny pojazd wiąże się z większymi kosztami i kwestią utrzymywania.

Zarówno carpooling, jak i auto na minuty powinny być wyposażone w profesjonalny system lokalizacji pojazdów. Dobry lokalizator GPS zapewnia zwiększone bezpieczeństwo i komfort jazdy. Podczas gdy w prywatnych osobowych samochodach nie jest to konieczne i często wystarcza prosty GPS w telefonie, to gdy oddajemy pojazd do użytku większej liczbie osób, warto zabezpieczyć się w system lokalizacji pojazdów.

Nowoczesny system GPS w samochodach

Dobry lokalizator GPS jest łatwy w montażu i użyciu. Pozwala namierzyć samochód w każdej sytuacji i miejscu. Tego typu system lokalizacji pojazdów jest niezbędny do zarządzania flotą pojazdów w firmach pełniących usługi przewozowe i transportowe. Daje to kontrolę nad pojazdami, kierowcami i zużyciem paliwa. Na rynku dostępne są różne urządzenia lokalizujące. Dobry lokalizator GPS dla motorów lub samochodów osobowych niekoniecznie sprawdzi się dla tirów i ciężarówek, które często wymagają zbioru znacznie obszerniejszych danych podczas długich tras. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie rodzaje lokalizatorów GPS dla firm i osób prywatnych.

Jeśli szukasz odpowiedniego systemu dla swojego samochodu lub dla floty pojazdów to warto zapoznać się  ofertą jaką przedstawia producent. Jest to innowacyjny system, który pozwala na raportowanie w czasie rzeczywistym nie tylko aktualnego położenie poszczególnych pojazdów, ale także analizuje takie elementy jak pomiar paliwa, czy styl jazdy kierowcy. Zobacz również jak przy okazji instalacji takiego systemu można wprowadzić oszczędności w budżecie swojej firmy.