Dojazd do lotniska Katowice

Dojazd do lotniska Katowice

Dojazd do lotniska Katowice

Lotnisko Katowice – Pyrzowice jest lotniskiem które obsługuje całe województwo górnośląskie, jest też ważnym portem lotniczym z którego możemy dostać się do największych metropolii na świecie, takich jak Berlin, Paryż, Londyn czy Dubaj. Liczba pasażerów jaka korzysta z lotniska Wolności a jednocześnie planuje dojazd do lotniska Katowice – Pyrzowice wynosi ponad 6 milionów osób rocznie. Z takim wynikiem plasuje się na czwartym miejscu pod względem ruchu pasażerskiego w Polsce. Aby obsłużyć trzy terminale władze portu lotniczego musieli zapewnić komfortowy dojazd do lotniska. Doskonale zlokalizowany port lotniczy Katowice znajduje się w odległości 36 kilometrów od centrum województwa górnośląskiego czyli Katowic, 24 kilometry od Sosnowca i 25 kilometrów od Bytomia. Dojazd do lotniska Katowice jest bardzo prosty.

Dojazd do lotniska Katowice – Pyrzowice samochodem

Jak dojechać? Dojazd do lotniska Katowice – Pyrzowice samochodem własnym lub wynajętym z centrum Katowic jest bardzo prosty, wystarczy wjechać na drogę krajową DK79 i ulicą Chorzowską poruszać się aż do samych Piekar Śląskich, gdzie skręt na północny wschód pozwoli nam wjechać na autostradę A1 prowadzącą wprost na lotnisko. Dojazd do lotniska Wolności z centrum ma odległość około 32 kilometrów i zając może około 35 minut przy umiarkowanych warunkach pogodowych i drogowych.

Dojazd do lotniska komunikacją miejską KZK GOP

Jak dojechać? Dojazd do lotniska komunikacją miejską KZK GOP jest łatwy. Włodarze lotniska wraz z zarządem KZK GOP zapewnili bardzo wygodny dojazd dla pasażerów lotniska. Dojazd do lotniska Katowice – Pyrzowice możliwy jest dzięki linii „Katowice – Lotnisko Airport Bus” która odjeżdża z przystanku Katowice Centrum i jedzie przez Piekary Śląskie. Przejazd autobusem trwać może do 2 godzin.

Bilety lotnicze mogą państwo zarezerwować na naszej stronie w wyszukiwarce online.